2008 Event Results

Boerne Texas, March 1, 2008

Bread: 1st Block Y 2nd Bear Creek 3rd D 4th Drovers West 5th Birtie Belle
Beans: 1st Cocklebur Camp 2nd Drovers West 3rd Calk -Clarke 4th Cowboy Church 5th 3 C
Potatoes: 1st Bear Creek 2nd Birtie Belle 3rd Circle D 4th Dove Creek 5th 3 C
Meat: 1st Crossroads 2nd Cowboy Church 3rd Cocklebur Camp 4th Bear Creek 5th Rafter D
Cobbler: 1st Bear Creek 2nd 3 C 3rd Cowboy Church 4th Calk-Clarke 5th Breakaway
Wagon: 1st Breakaway 2nd Bear Creek 3rd Crossroads 4th G 77 Ranch 5th Ranch 22
Overall: 1st Bear Creek 2nd Calk-Clarke 3rd Ranch 22 4th Block Y 5th Cowboy Church
Wagon Judges were Paul Hudman and Aubry Lenamon. There were 15 Wagons 3 food judges per category and food judging was done at the Wagon.
Thanks to Sam Howell for providing the results.

Old West Chuck Wagon Cookoff Austin, TX

Potatoes: 1st 2H Hesters 2nd Scorpion Cattle Co 3rd Rocking T 4th C-H
Meat: 1st Robertson Wagon 2nd Running D 3rd Ought Zero Land & Cattle 4th Shadow Peak
Dessert: 1st Wishbone Wagon 2nd Rea Ranch Chuck Wagon 3rd Rainey Creek 4th Scorpion Cattle Co.
Beans: 1st Shadow Peak 2nd Wishbone Wagon 3rd M-S Chuck Wagon 4th Rocking T
Bread: 1st Rea Ranch Chuck Wagon 2nd Wagon Wheel C 3rd Scorpion Cattle Co. 4th Rogers Ranch Chuck Wagon
Overall Food: 1st Rea Ranch Chuck Wagon 2nd Scorpion Cattle Co. 3rd Rocking T 4th Wishbone Wagon
There was no wagon judging.

The First Annual Old Mill Chuckwagon Cookoff in Pigeon Forge, Tennessee, Feb. 23

Meat: 1st - C4B, 2nd – Cow Camp, 3rd – Fair Play Cattle Co., 4th – Grumpy’s Grub, 5th – YellowRose
Potatoes: 1st – Cow Camp, 2nd – C4B, 3rd – Grumpy’s Grib, 4th – YellowRose, 5th – Fair Play Cattle Co.
Beans: 1st – C4B, tie for 2nd & 3rd – Cow Camp & Grumpy’s Grub, 4th – YellowRose, 5th – Fair Play Cattle Co.
Bread: 1st – C4B, 2nd – Grumpy’s Grub, 3rd – YellowRose, tie for 4th – Fair Play Cattle Co. & Cow Camp
Cornbread: tie for 1st & 2nd - Cow Camp & Grumpy’s Grub, 3rd – C4B, 4th – Fair Play Cattle Co., 5th – YellowRose
Dessert: 1st – C4B, 2nd – Cow Camp, 3rd – YellowRose, 4th – Grumpy’s Grub, 5th – Fair Play Cattle Co.
Wagon & Camp: 1st – C4B, 2nd – YellowRose, 3rd – Fair Play Cattle Co., 4th – Grumpy’s Grub, 5th – Cow Camp
Overall: 1st - C4B, 2nd – Cow Camp, 3rd – Grumpy’s Grub, 4th –YellowRose, 5th – Fair Play Cattle Co.
There were 5 wagons, 2 wagon judges and 6 food judges per category.

Festival of the West March 16, 2008

Ranch wagon Manflow
Trail wagon Curley Que
Furtherest travel Quarter Circle KC
Saturday Lunch
Meat 1. Biscuit Flats 2. Manflow 3. Quarter Circle KC
Bread 1. Curley Que 2. Biscuit Flats 3. Brown Dirt Cowboys
Beans 1. Curley Que 2. Manflow 3. Buzzard Circle N
Dessert 1. Quarter Circle KC 2. Manflow 3. Curley Que
Overall lunch Curley Que
Sunday Breakfast
Coffee 1. Curley Que 2. Quarter Circle KC
Biscuits 1. Cowgirls Forever 2. Quarter Circle KC
Pancakes 1. Manflow 2. Biscuit Flats
Gravy 1. Curley Que 2. Buzzard Circle N
Overall Breakfast Award Brown Dirt Cowboys
Pace Competition 1. Cowgirls Forever 2. Buzzard Circle N
7 wagons participated
wafon judges were Parker Haviland, Bryon Reed and Michael Ryan

Cartersville, GA, March 8 2008

Meat - 1. Etowah Cattle Company (Alan Becton), 2. Grumpy's Grub (Gregg Allen), 3. Cow Camp Cooks (Frank Wood)
Beans - 1. Fairplay Cattle Company (Charlie Holloway), 2. Etowah Cattle Company, 3. Ramblin' Rose (Lexie Dean)
Potatoes - 1. Etowah Cattle Company, 2. The Dry Bean (Lionel York), 3. Cow Camp Cooks
Bread - 1. Cow Camp Cooks, 2. Choccolocco (Jerry York), 3. The Dry Bean
Dessert - 1. Fairplay Cattle Company, 2. Grumpy's Grub, 3. Ramlin' Rose
Wagons - 1. Yellow Rose (Richard Holmes), 2. Fairplay Cattle Company, 3. Grumpy's Grub
Overall - Fairplay Cattle Company
8 wagons participating
Wagon Judges - Kent Rollins, Clint Small
Food Judges - Kent Rollins, Clint Small, Ricky Hendrix

Meridian, TX March 14-15, 2008

Meat: 1st Fiddle Fire, 2nd Shadow Peak, 3rd Ranch 22
Beans: 1st Break-Away, 2nd Jewett Gap, 3rd Shadow Peak
Bread: 1st Shadow Peak, 2nd Break-Away, 3rd Wagon Wheel C
Potatoes: 1st Break-Away, 2nd Wagon Wheel C, 3rd Wishbone
Dessert: 1st Shadow Peak, 2nd Jewett Gap, 3rd Texas Stampede (Eric Williams)
Wagon: 1st Break-Away, 2nd Jewett Gap, 3rd Shadow Peak
Overall: Break-Away

Logan, NM April 26, 2008

Meat: 1st Gayland Ward, 2nd Rising W, 3rd Star Bar
Potatoes: 1st C4B, 2nd Gayland Ward, 3rd Rising W
Beans: 1st Rising W, 2nd C4B, 3rd Gayland Ward
Bread: 1st Rising W, 2nd C4B, 3rd Gayland Ward
Cobbler: 1st Rising W, 2nd Gayland Ward, 3rd Star Bar
Best Camp: 1st C4B, 2nd Gayland Ward, 3rd Star Bar
Overall: 1st Gayland Ward, 2nd C4B, 3rd Rising W
There were 4 wagons present.
The wagon judges were Terry Birdwell and Bill Willmann.
The Logan cookoff normally pays 5 places.
Since only 4 wagons were present the 5th place money ($125)
will be added to the $300 that the Logan cookoff is donating
to the ACWA scholarship fund. Thanks Logan

1st Annual Chuckwagon Cook-off - Gainesville Texas Wild West Week

1st meat: Texas Stampede
1st beans: Texas Stampede
1st biscuits: Texas Stampede
1st cobbler: Texas Stampede
1st Overall: Texas Stampede
There were no wagon judges. One wagon participated
Results were submitted by Eric Williams (Texas Stampede)
This was a very nice park and place to hold a cook-off.
This was their first time and was the same weekend as Breckenridge.
So they didn't have a good (wagon) turn out,
although they did pay the prize money.
We cooked for 60 people, mostly sponsors,
ticket that were given by the radio station for free,
and city employees and police officers who were working the event.
They do plan to make this an annual event in conjunction with the
Gainesville Rodeo and Spring Fling.
Everyone was very nice and loved the set up and the food.

Duke of the Dutch Oven Chuck Wagon Cookoff,Clovis, NM May 3, 2008

Meat: 1. CW Chuckwagon 2. J-D 3. C4B 4. J&L Ranch (Jim Clark)
Potatoes: 1. Rocking K 2. Fullingim 3. Cotter Ranch 4. J-D
Cobbler: 1. J-D 2. C-C 3. Rocking K 4. Calk-Clark
Bread: 1. J-D 2. Cotter Ranch 3. C-C 4. Wild Cow
Beans: 1. Cannon Air Commando Wagon 2. C4B 3. Rocking K 4. Cockleburr
Gravy: 1. Calk-Clark 2. CW 3. Wild Cow 4. J-D
Wagon: 1. Wild Cow 2. C4B 3. J-D 4. Calk-Clark
Overall: J-D (Duke of the Dutch Oven)
14 wagons participated.
Wagon Judges: Jerry Baird & Eddie Sandoval

Western Heritage Classic Chuckwagon Results, Abilene, TX May 10, 2008

Beans: 1.Broken Spur 2.Robertson Wagon 3.2H Hesters
Potatoes: 1.Scorpion Cattle Co 2.Texas Stampede 3.Robertson Wagon
Bread: 1. Rhinestone Cowgirls 2.Rainey Creek 3.Break-Away Wagon
Meat: 1.J & L Ranch( Jim Clark) 2.Robertson Wagon 3.Fiddle Fire
Dessert: 1. J & L Ranch 2.Cowboy Heritage Church 3.ADO Farm & Ranch
Wagon: 1.Break-Away Wagon 2.Robertson Wagon
Overall: 1.J & L Ranch 2.Robertson Wagon
20 wagons participated.
Wagon Judges: Jerry Baird and Mike Colbert
thanks to Johnny Adkins for the scores.

Winfield, Kansas May 3, 2008

Stew: 1st Flying J, 2nd Thorny Creek, 3rd Circle L
Wagon: 1st Flying J, 2nd Rafter JB, 3rd A & W Cattle Co.
There were 7 wagons present. The wagon judges were Denny Wingate and Tommy Thompson

Breckenridge, Texas May 3, 2008

Meat: 1st Scorpion, 2nd Ranch ww, 3rd Rodgers, 4th Rainey Creek, 5th Gilbert 2B
Beans: 1st Ming Bend, 2nd Rea Ranch, 3rd Scorpion, 4th JL Cattle, 5th Rainey Creek
Potatoes: 1st Ming Bend, 2nd Bar Lazy A, 3rd Rodgers, 4th Ranch 22, 5th Scorpion
Bread: 1st Wagon Wheel C, 2nd Scorpion, 3rd CO Ranch, 4th Ming Bend, 5th Ranch 22
Dessert: 1st Ming Bend, 2nd Rodgers, 3rd Rainey Creek, 4th Scorpion, 5th Bar Lazy A
Authenticity/Camp: 1st Break-Away, 2nd Wagon Wheel C, 3rd CO Ranch, 4th Gilbert 2B
Wildcard: Bar Lazy A
Hospitality: Gilbert 2B
Pot Wrestler: J & J Cattle
Overall: 1st Ming Bend, 2nd Wagon Wheel C, 3rd Scorpion, 4th (tie) Ranch 22 and Rodgers
There were 14 wagons present. The wagon judges were Arthur Garcia and Jack Tyler.

Cowboy Roundup USA Chuckwagon Cookoff, Amarillo, TX June 6-7

Meat: 1st Hitch Ranch 2nd Rocking K 3rd UH - Oh Ranch 4th Gayland Ward 5th Quarter Circle KC 6th C Bar C
Beans: 1st Broken Spur 2ndHitch Ranch 3rd Gayland Ward 4th Wild Cow 5th T Half Circle 6th Z Lazy T
Potatoes: 1st 3 Bar W 2nd C4B 3rd Gayland Ward 4th Honey Do Spoiler 5th UH - Oh Ranch 6th C Bar C
Bread: 1st Gayland Ward 2nd T Half Circle 3rd Rocking K 4th C Bar C 5th Whitaker Ranch 6th C4B
Cobbler: 1st T Half Circle 2nd C Bar C 3rd Broken Spur 4th Wild Cow 5th C4B 6th Quarter Circle KC
Wagon: 1st Quarter Circle KC 2nd Gayland Ward 3rd C4B 4th C Bar C 5th T Half Circle 6th UH - Oh Ranch
Overall: 1st Gayland Ward 2nd C Bar C 3rd T Half Circle 4th Rocking K 5th C4B 6th Quarter Circle KC
Ice Cream: Honey Do Spoiler

Junior Cobbler Cook-off: 1st Cheyanne Henson 2nd Joesph Walunas 3rd Cloe Carrier 4th Ryan Castleberry 5th Jarod Hesse
Junior Roping Champion: 4-6 Year Old Cale Swartwood 7-9 Year Old Kellee Lane 10-12 Year Old Wyatt Sims
18 wagons participated. Wagon Judges were the head cooks of each wagon

Gladewater, TX May 31, 2008

Meat: 1st Wagon Wheel C, 2nd 4M, 3rd Sagebrush, 4th Cow Camp, 5th G77
Beans: 1st Wagon Wheel C, 2nd Bar E, 3rd Shadow Peak, 4th Ramblin Rose, 5th Cow Camp
Potatoes: 1st Ramblin Rose, 2nd 4M, 3rd Cow Camp, 4th Wagon Wheel C, 5th Bar E
Bread: 1st Wagon Wheel C, 2nd G77, 3rd Shadow Peak, 4th C4B, 5th Bar E
Dessert: 1st Rainey Creek, 2nd Ramblin Rose, 3rd Wagon Wheel C, 4th Texas Stampede, 5th Wishbone
Wagon: Wagon Wheel C, 2nd Shadow Peak, 3rd Bar E, 4th Rainey Creek, 5th C4B
Overall: Wagon Wheel C
There were 15 wagons present. The wagon judges were Bob Sparks and Nancy Sparks

Palo Pinto County Sheriff's Posse Ranch Rodeo and Chuckwagon Cookoff, Mineral Wells, Tx

Bread 1.JL Cattle Co. 2.Hesters 3.Coyote Creek
Meat 1. DSM Ranch 2. Pinto Creek 3. JL Cattle Co.
Beans 1. Rafter M 2. JL Cattle Co. 3. Rafter L
Potatoes 1. Coyote Creek 2. Rafter M 3. Hesters
Dessert 1. Goode 2. Out Yonder 3. Coyote Creek
Wagon Appearance and Authenticity: 1. Goode 2. J & L Ranch
Overall: 1. JL Cattle Co 2. Coyote Creek
There were 11 wagons present. The wagon judges were Michael Stein and Richard Martin

Running Water Draw Cowboy Symposium June 21, 2008

Meat: 1st Quarter Circle KC 2nd C W Chuck Wagon 3rd Fiddle Fire 4th C 4 B
Beans:1st T Half Circle 2nd C 4 B 3rd Honey Do Spoiler 4th Fiddle Fire
Dessert: 1st Fiddle Fire 2nd C 4 B 3rd Rising W 4th T Half Circle
Bread: 1st Rising W 2nd Fiddle Fire 3rd Quarter Circle KC 4th Honey Do Spoiler
Potatoes: 1st C 4 B 2nd Rising W 3rd Fiddle Fire 4th T Half Circle
Wagon: 1st Quarter Circle KC 2nd T Half Circle 3rd C 4 B 4th Fiddle Fire
Overall: 1st C 4 B 2nd Quarter Circle KC 3rd T Half Circle 4th Fiddle Fire
There were 8 wagons total and the judges were Roger Lister, Terry Birdwell, and Don Johnson

Pikes Peak or Bust July 11-12, 2008 Colorado Springs, CO

Main Dish: 1st Ming Bend Cattle Company; 2nd Rocking W
Bread: 1st Great American Chuck Wagon; 2nd Rocking W
Beans: 1st 4M Chuck Wagon; 2nd Rocking W
Dessert: 1st Great American Chuck Wagon; 2nd Ming Bend Cattle Company
Camp & Wagon Results: 1st Ming Bend Cattle Company; 2nd Rafter JB Wagon
Overall: 1st Ming Bend Cattle Company; 2nd Great American Chuck Wagon
There were 5 wagons. The wagon judges were Loren Whittemore, Tom Watt, Myron Deibel

Woodward, Ok July 19, 2008

Meat – 1st – Studebaker, 2nd – C4B, 3rd, 4th & 5th - (3 way tie) – Cirlce L, A & W Cattle Co., Flying J
Beans – 1st – Flying J, 2nd – Studebaker, 3rd, 4th, & 5th (3 way tie) – Texas Stampede, Circle L, Diamond W
Potatoes – 1st – Diamond W, 2nd – Flying J, 3rd – A&W Cattle Co., 4th & 5th (tie) – C4B, Texas Stampede
Bread – 1st – Texas Stampede, 2nd – Flying J, 3rd – A &W, 4th- Diamond W, 5th – C4B
Dessert – 1st- C4B, 2nd – Texas Stampede, 3rd – Circle L, 4th – Diamond D, 5th – Flying J
Wagon – 1st – C4B, 2nd – Flying J, 3rd- Diamond W, 4th Texas Stampede, 5th – Circle L
Overall – 1st – Flying J, 2nd – C4B, 3rd – Texas Stampede, 4th- Diamond W
There were 3 wagon judges but I do not know who they were

Cheyenne, Wy July 26, 2008

Meat: 1st Alligator (formerly Arrow Up, Arrow Down), 2nd Quarter Circle HO, 3rd G Lazy S
Beans: 1st G Lazy S, 2nd Curly Cue, 3rd Alligator
Potatoes: 1st C - C, 2nd Rodgers, 3rd Daimond W
Bread: 1st Rodgers, 2nd Curly Cue, 3rd C - C
Dessert: 1st Diamond W, 2nd G Lazy S, 3rd C - C
Wagon: 1st Curly Cue, 2nd Alligator, 3rd C - C
Overall: Curly Cue
There were 8 wagons present. The wagon judges were George Stephen, Sam Amberson and Chris Bressler

2008 BIG BEND RANCH RODEO CHUCKWAGON COOKOFF

MEAT:1st Rocking K Wagon 2nd JL Cattle Company 3rd Cocklebur Camp
Bread:1st Cocklebur Camp 2nd JL Cattle Company 3rd Rocking K Wagon
DESSERT:1st Rocking K Wagon 2nd JL Cattle Company 3rd Ming Bend Cattle Company
Beans: 1st JL Cattle Company 2nd Moreland Wagon Shop 3rd Ming BendCattle Company
POTATOES: 1st Moreland Wagon Shop 2nd J & J Cattle Company 3rd El Rancho Gallo Loco Bread:1st Cocklebur Camp 2nd JL Cattle Company 3rdRocking K Wagon
DESSERT:1st Rocking K Wagon 2nd JL Cattle Company 3rd Ming Bend Cattle Company
TOP WAGON:1st Ming Bend Cattle Company 2nd Moreland Wagon Shop 3rd Tie – Rocking K Wagon and JL Cattle Company
OVERALL: 1st JL Cattle Company 2nd Ming Bend Cattle Company 3rd Moreland Wagon Shop
WAGON JUDGES: Arthur Garcia Lubbock James Garlick Balmorhea Johny Weyerts Alpine
Seven wagons participated.

September 7,2008 National Cowboy Symposium and Celebration Lubbock, TX

Meat: 1st Voges Ranch;2nd Cocklebur Camp;3rd Z Lazy T; 4th Rainey Creek
Taters:1st Roberston Wagon;2nd Apache Creek;3rd C O Ranch;4th Rockin R
Beans:1st C-C,2nd Rockin R;3rd Voges Ranch;4th Paradise Rose
Bread:1st Block Y;2nd Shadow Peak;3rd C.W. Walker;4th 2 Circle G
Dessert:1st Circle F;2nd Sagebrush;3rd Rainey Creek;4th Ming Bend
Trail Wagon:1st Shadow Peak;2nd Robertson;3rd Ming Bend;4th Running D
Ranch Wagon:1st Apache Creek;2nd 2 Circle G;3rd JS;4th C4B
Overall:1st Shadow Peak 2nd Robertson 3rd Circle F 4th Ming Bend 5th- RockingR 6th ? C-C
Wagon Judges:Trail: John Conway (Cambridge KS); Dennis Moore (Blanco, TX)
Ranch:Becky Conway (Cambridge KS); Mike Colbert (Breckenridge, TX)
33 Wagons participated
Junior Cooking Competition:1st Noble Farr Shadow Peak 2nd Bobby Reyes-Ming Bend 3rd Bailey Wetsel-Run Away Gang
4th Stephanie Garcia-Rainy Creek 5th Tyler Ham-Texas Stampeed 6th Jaimie Hamsmith-J Bar O

2008 Up the Chisholm Trail Cattle Drive and Chuckwagon Cookoff Georgetown, Texas September 26-27

Meat:1st Rodgers Ranch 2nd Texas Stampede 3rd Bear Creek
Beans:1st Wagon Wheel C 2nd M Bar S 3rd Rodgers Ranch
Biscuits:1st M Bar S 2nd Bear Creek 3rd Bertie Belle
Dessert:1st Rodgers Ranch 2nd Bear Creek 3rd Bertie Belle
Best Wagon: Wagon Wheel C
Best overall: 1st Bear Creek 2nd Wagon Wheel C
Wagon Judges were, Brad and Toni Light There were Eleven Chuckwagons present

Clarendon, Sept. 27, 2008

Meat: 1st Bar H 2nd CO Ranch 3rd T Half Circle 4th JL Cattle Co. (Adkins)
Beans: 1st Gayland Ward 2nd T Half Circle 3rd Honey Do Spoilers 4th JL Cattle Co.
Potatoes: 1st – C4B 2nd JL Cattle Co.3rd Gayland Ward 4th Cocklebur Camp
Bread: 1st JL Cattle Co. 2nd Honey Do Spoiler 3rd CO Ranch 4th C4B
Dessert: 1st McFall 2nd Honey Do Spoiler 3rd JL Cattle Co. 4th C4B
Wagon and Camp:1st C4B 2nd Cross Roads 3rd CO Ranch 4th Gayland Ward
Overall Cooking: 1st JL Cattle Co.2nd C4B 3rd Gayland Ward 4th – Honey Do Spoilers
Overall Wagon and Cooking – C4B
There were 11 wagons, Wagon Judges:Calvin Daugherty, Keven Romines, John Wilson

Sioux Falls, SD Sept. 20, 2008

Meat: 1st Flying Star, 2nd Rafter G, 3rd Lost Creek
Beans: 1st Lazy A, 2nd Heart D, 3rd DT Wagon
Bread: 1st Heart D, 2nd Rafter G, 3rd Flying Star
Potatoes: 1st Heart D, 2nd Rafter G, 3rd Sizzling 777
Dessert: 1st Lost Creek, 2nd Lazy A, 3rd Flying Star
Hard Luck Food Award: C - J
Farthest Wagon: Heart D
Hospitality: Lazy A
Wagon: 1st DT, 2nd Lost Creek, 3rd Sizzling 777, 4th Flying Star, 5th Lazy A, 6th C - J, 7th Heart D, 8th Rafter G
Best Overall: 1st DT, 2nd Lost Creek, 3rd Lazy A, 4th Flying Star, 5th Sizzling 777, 6th C - J, 7th Heart D, 8th Rafter G.
There were 8 wagons competing. The wagon judges were Brad Hansen, Todd Bender and Bob Glanzer.

The Junior Cookoff had 20 contestants.
1st Alicia Kretschmer & Cameron Wittstruck (cooked with a Dutch oven camp, 2nd Charles Lewison cooked with Johsen wagon, 3rd Spencer Carston cooked with Dutch oven camp, 4th Mason & McKenna Geringer cooked with Dutch oven camp, 5th Brandon Ike cooked with Gaines/Stigen wagon.
Some of these youngsters who competed had never even seen Dutch oven cooking before.

19th Annual Lincoln County Cowboy Symposium October 10, 11, and 12, 2008

MEAT:1st Rocking K Chuckwagon 2nd Wild Cow Ranch 3rd Buzzards Circle “N” 4th Circle F 5th Lizzie II
BEANS:1st Rocking RR Chuckwagon 2nd Buzzards Circle “N” 3rd Rocking T 4th C Bar C Ranch 5th Circle F
POTATOES:1st Moreland Wagon Shop 2nd Wild Cow Ranch 3rdCalk–Clark 4thRockin Dubya 5th Buzzards Circle “N”
BREAD:1st CBarC Ranch 2nd Circle F 3rd Rockin Dubya 4th C O Ranch 5th G Bar Lazy S
DESSERT:1st Cocklebur Camp 2nd Circle F 3rd Rocking K Chuckwagon 4th Rocking T 5th Rodgers Ranch Chuck Wagon
BISCUITS & GRAVY:1st Buzzards Circle “N” 2nd Wild Cow Ranch 3rd Calk–Clark 4th Rocking P
DISTANCE:1stG Bar Lazy S 2nd Rocking T 3rd Lizzie II
TRAIL WAGON:1st Wild Cow Ranch 2nd Circle F 3rd Rockin RR Chuckwagon 4th Rockin Dubya
RANCH WAGON:1st Rocking K Chuckwagon 2nd CBarC Ranch 3rd G Bar Lazy S 4th Rocking T
OVERALL:1st Circle F 2nd Rockin Dubya 3rd Wild Cow Ranch 4th Rodgers Ranch Chuck Wagon

2008 Results From Lincoln County

history of jordan 6s cheap jordans black infrared 6s Louis Vuitton Outlet beats by dre outlet louis vuitton outlet black infrared 6s beats by dre outlet black infrared 6s jordan 6 black infrared jordan 6 history of jordan jordan 11 legend blue jordan 6 history of jordan louis vuitton outlet Louis Vuitton Outlet legend blue 11s Louis Vuitton Outlet jordan 6 history of jordan history of jordan 6s cheap jordan shoes cheap jordans jordan 11 legend blue beats by dre outlet legend blue 11s black infrared 6s legend blue 11s legend blue 11s michael kors outlet beats by dre cheap legend blue 11s Columbia 11s legend blue 11s legend blue 11s jordan 11 jordan 11 jordan retro 11 jordan 11 jordan 11 legend blue jordan 11 legend blue jordan retro 11 legend blue jordan 11 retro legend blue jordan legend blue 11 legend blue 11s jordan 11 legend blue jordan 11 jordan retro 11 jordan legend blue 11 jordan 11 retro legend blue jordan 11 legend blue jordan retro 11 legend blue 11s jordan 11 retro legend blue legend blue 11 legend blue 11s legend blue 11s jordan 11 legend blue jordan 11 legend blue legend blue 11s jordan 11 jordan 11 Columbia 11s columbia 11s jordan 11 jordan retro 11 jordan 11 jordan retro 11 legend blue 11s jordan retro 11 jordan retro 11 Columbia 11s